Bir çocukta sen giydir kampanyasının 2. cisi Alyans düğün salonunda düzenlendi.

2 ay önce
28 kez görüntülendi

Bir çocukta sen giydir kampanyasının 2. cisi Alyans düğün salonunda düzenlendi.
Bir çocukta sen giydir kampanyasının 2. cisi Alyans düğün salonunda düzenlendi.
22/11/2022
Almanya’nın Bielegeld şehrinde bulunan Türk Azerbaycan kültür derneği (Göy Mescit) 2021 yılında 1. sini gerçekleştirdiği kıyafet yardım kampanyasını devam ettirerek bu yılda 2. sini yaptı.

Bir çocukta sen giydir kampanyası dahilinde  ilimiz Iğdır’da ihtiyaç sahibi 120 çocuğa kışlık kıyafet dağıtım törenle yapıldı.

Bir çocukta sen giydir kampanyası Almanya’da yaşayan bir çok hayırseverin katkılarıyla Türk Azerbaycan kültür derneği (Göy Mescit) öncülüğünde Iğdır merkez ve köylerinde yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklar için Iğdır’da seçilen bir çocuk mağazasından çocukların kendilerinin seçtiği kışlık kıyafetler düzenlenen törenle dağıtıldı.
Kampanya dahilinde bir çok hayırseverin yaptığı bağışlar Dernek Başkanı Ferman Nişan ve yönetim kurulu üyeleri Sabahattin Özel, Kurban Irmak, tarafından Iğdır’a ulaştırıldı.

Dernek başkanı Ferman Nişan, Özellikle derneğimizi kuran ve aramızdan ayrılmış olan değerli büyüğümüzü rahmetle anıyorum.
Geneleksel hale getirdiğimiz bir çocukta sen giydir kampanyamızın gerçekleştirilmesine destek veren yönetim kurulu üyelerimize, maddi ve manevi katkıda bulunan tüm hayırseverlere, Iğdır’daki çalışmalarımızda bize yerel destek veren Yetiş Türkoğlun’a tüm gönüllü kardeşlerimize, Mutlu giyim mağazasına, Alyans Düğün Salonuna, gönülden teşekkür ediyor. şükranlarımı sunuyorum. “dedi.

Ferman Nişan, Türk Azerbaycan Kültür Derneği (Göy Mescit )60 yıl önce Almanya’nın Bielegeld şehrine göç etmiş Iğdır ve Karslı hemşerilerimiz tarafından 1998 yılında kurulmuştur.”şeklinde  konuştu

.  Haber: Zeki Şıktaş

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık