BEN KİTAP BAĞIŞINDA BULUNMAYACAĞIM

1 yıl önce
209 kez görüntülendi

BEN KİTAP BAĞIŞINDA BULUNMAYACAĞIM

BEN KİTAP BAĞIŞINDA BULUNMAYACAĞIM

01/06/2021

Iğdır’da bireysel olarak herhalde en fazla kitabı olan benimdir. Şu anda büromda 3 binin üzerinde kitap vardır. Çoğunu da okumuşum ve ya ihtiyaç fazlasıdır. Arzu edenler, öğrenciler kitap okuyanlar kitaplığımdan istedikleri kitapları alıp okuyabiliyorlar. Raflardan birisi mesleki kitaplar ile doludur. Onun dışındaki binlerce kitabı herkes okuyabilir. Kapım ve kitaplığım açıktır.

         Ancak şu kitap kampanyasına katılmayacağım. Zira ben de tatsız anıları vardır.

         Geçmiş yıllarda iki kere 100 kitap cezaevine, 100 kitapta jandarmaya kitap hibe ettim.

         Zamanla kitaplığımdaki kitap sayısı artınca bunlardan 100 kadarını cezaevine hediye edeyim dedim. Kader mahkumlarının zamanlarını değerlendirebilmeleri için. Başsavcılığa gittim. Savcı beyle görüşmek mümkün olmadı. Tenezzül buyurmadılar. Ama ben niyetimi özel kaleme söyledim. Onlarda Başsavcı ile görüşüp bana döndüler ve dediler ki vereceğiniz kitaplardan birkaç tane numune getirin. Garip bir istekti ama olsun dedim içimden. Ve roman-hikaye-şiir kitaplarından oluşan 15 tane kadar kitabı savcılık özel kalemine verdim. Ne döndüler ne kitaplarımı verdiler. Doğrusu ben de hem şaşırdım hem kırıldım. Ben size bedava kitap veriyorum. Teşekkür etmelerinden vazgeçtim. Lütuf buyurup bir cevap bile vermediler.

         Hudut Alay komutanı ile bir sohbetimizde konuyu ona açtım. Aman hocam dedi. Kitapları bize verin. Karakollarımızdaki askerlerin canları sıkılıyor. Hem okur öğrenirler, hem de vakitleri geçer.

         İki büyük koli hazırladım. Şüphesiz ki benim kitaplığımda öyle ideolojik, yasak sayılabilecek ya da toplatılmış ve ya muzır içerikli bir kitap olmaz. Olamaz. Alay komutanlığı da aldım, aldırıyorum dedi. Ancak her nedense aldırmadılar.

         Ben de artık bu iki kuruma kitap vermemeye karar verdim.

         Burada denilebilir ki ya o başsavcı ya da alay komutanı şu ya da bu nedenden ötürü kitap bağışını kabul etmemiş. Ama şimdikiler kampanya açarak, bağış taleplerini dile getiriyorlar.

         Benim açımdan öyle değil. Ben konuya kurumsal bakıyorum. Yöneticiler gelip geçicidir. Kalıcı olan kurumdur. Ve ben de kurumun nedeni ne olursa olsun kitap hediye etme isteğimi geri çevirdikleri için bu kararı aldım. Yoksa kitap okumak içindir. İsteyen herkese kitap veriyorum. Vereceğimde.

         Dileyen 0505 560 22 33 numaradan beni arayarak kitap alabilirler.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık