08/03/2020

Iğdır Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Nedeniyle Program Düzenledi

Iğdır Belediyesi Şehir merkezinde özel bir düğün salonunda  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle etkinlik düzenleyerek dünya emekçi kadınlar gününü kutladı.

Kadınların yoğun şekilde katılım gösterdiği etkinlikte salonun dolması nedeniyle salona masa ve sandalyeler eklendi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Iğdır Belediye Eş Başkanı Eylem Çelik; “ Bugün bu salonun bu kadar dolması, biz kadınların ortak ses ve dayanışma içerisinde olması bizim için en büyük mutlulukdur. 8 Mart biz kadınlar açısından hayati öneme sahip bir gündür. Bugün emeği, bedeni, ruhu ve hayatı elinden alınan kadınları anma günüdür. Kadınların özgürleşmesi için en güçlü en örgütlü şekilde bir araya gelmeyi dileyerek, bugün burada bulunan herkese teşekkür ederim. Tüm Kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum”Dedi.

Program Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran’ın yaptığı konuşma ve Eş Başkan Eylem Çelik’in de içinde bulunduğu kadınların Erbane çalarak yaptığı müzik dinletisi ile sanatçı Ruken Yılmaz’ın sahne almasının ardından sona erdi.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir