05/06/2020

Yeniçağ Gazetesi’nin konuya ilişkin haberini aşağıda okuyabilirsiniz.Benim diyeceğim şu ki Amasra Kaymakamı Sayın Gökhan Gürbüz Erol 2003-2007 yılları arasında Iğdır’da Vali Yardımcılığı yaptı.Bartın İl Sağlık Müdürü ise bildiğiniz gibi hemşerimiz Dr.Alpaslan Erol’dur.Bu iki yöneticinin ortak iki önemli özelliği var.İkisi de Iğdır’ın suyundan içmiş. Ve soyadları Erol. Başarılarının gizemli tarafı bence bu. Her ikisini de kutluyorum.Kuşkusuz Belediye Başkanınında bu konuda katkısı ve payı büyük.Recai Çakır Bey’e de tebriklerimi sunarım.

Uyumlu yöneticiler ve vatandaş işbirliğinin olumlu ve güzel bir sonucudur bu.Darısı diğer şehirlerimizin başına

VAKA SAYISI SIFIR

Bartın’ın 6 bin 600 nüfuslu Amasra ilçesinde, 11 Mart tarihinden bugüne korona virüs vakası hiç görülmedi. İlçede, kaymakamlık ve belediyenin aldığı tedbirler sayesinde vatandaşlar evlerinden çıkmayarak, kurallara uydu. Cuma namazını da kurallara uygun kılan Amasralılar takdirleri topladı.

Birol UZUNÇELEBİ / YENİÇAĞ BARTIN

Yeni tip korona virüs(Kovid-19) salgınının Türkiye’ye sıçradığı günden itibaren hiçbir vakanın görülmediği Amasra’da vatandaşlar kurallara uymaya devam ediyor. İlçede kurulan yöresel pazar yerinde vatandaşların eldiven, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulduğu görülürken, Cuma namazı da sosyal mesafeye uygun bir şekilde kılındı.

Geçen yıl 1 milyona yakın turist ağırlayan tarihi ve turistik ilçede hiç vakanın olmaması ve kurallara uyma noktasında gösterilen bu hassasiyet takdir toplamaya devam ediyor.

Kaynak Yeniçağ: O ilçede vaka sayısı sıfır, kurallara uyum yüzde 100

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir