BALIK SATICILARI DENETLENDİ

1 yıl önce
189 kez görüntülendi

BALIK SATICILARI DENETLENDİ

02/02/2021

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü su ürünleri kontrol görevlileri tarafından su ürünleri perakende satış yerlerinin kontrol ve denetimleri gerçekleştirildi.

Su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması için su ürünleri avcılığına ilişkin yükümlülük, sınırlama ve yasakların yeniden düzenlenmesi amacıyla 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu’nda 22 Kasım 2019 tarihinde yapılan değişiklik, 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yürürlüğe giren kanun kapsamında gerçekleştirilen denetimlerle sağlıksız gıdaların kullanımının önüne geçilmektedir.

Su Ürünleri perakende satış yerlerinde yapılan denetim ve kontrollerde, Su Ürünleri Kanununda yapılan değişiklik hakkında perakende satış yerleri bilgilendirildi. Iğdır’da perakende balık satışı yapılan işletmeler ve marketlerde, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu kapsamında tür, zaman yasağı ve asgari boy limitlerine uygunluk yönünden denetim yapıldı. Denetim ve kontrol faaliyetleri perakende satış yerlerinde avlanma sezonu boyunca devam edilecek.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık