19/03/2020

Vatandaşlar ve Azerbaycanlılar bugün Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (Asim-Der) genel merkezini ziyaret ederek, genel başkan Göksel Gülbey’e destek ziyaretinde bulundular.

Ziyaretçiler arasında Azerbaycan’ın Karabağ Gazisi Ali Alverdiyev, Iğdır Üniversitesinde okuyan Azerbaycanlı öğrencileri temsilen üniversite öğrencileri ile Iğdırlılar yer aldılar.

Ziyarette sırası ile Iğdır üniversitesinde okuyan Azerbaycanlı Öğrenciler Ramil Eliyev ile Elnur Ceferov, Halktan Gökhan Osman, Asim-Der Genel Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Erhan Hacıkasımoğlu ile Karabağ Gazisi Ali Alverdiyev birer konuşma yaptılar. Konuşmaların videosunu aşağıda izleyebilrisiniz.

Iğdır üniversitesi öğrencisi Azerbaycan vatandaşı Ramil Eliyev: Göksel bey’in arkasındayız  

İlk sözü alan Iğdır üniversitesi öğrencisi Azerbaycan vatandaşı Ramil Eliyev yaptığı konuşmada; Asim-Der başkanı Göksel bey’in arkasındayız, Yanındayız. Yapılan haksızlığa karşıyız. Yılların emeğini vermiş bu insana yapılan yanlışlığa itiraz ediyoruz ve bu yanlışlığın düzeltilmesini istiyoruz.” Dedi.

Azerbaycanlı Üniversiteli Elnur Ceferov: Göksel başkanı 5 yıldır tanıyorum   

Iğdır üniversitesi öğrencisi Azerbaycan vatandaşı Elnur Ceferov ise yaptığı açıklamada; Göksel başkanı beş yıldır tanıyorum. Azerbaycan’da yapılan Hocalı Soykırımı ve Yirmi Yanvar katliamını Göksel başkan bunları araştırmış, Iğdır’da, Diğer illerde ve Türkiye’de anlatmış. Bildirmiş ki Azerbaycan Cumhuriyeti Demokratik respublikasının başına Ermenlerin zülümçü askerleri böyle facialar açmış. Göksel başkan bütün bunları Türkiye ve diğer ülkelere de yayınlamış, yapılan zulümleri anlatmıştır. Türkiye Cumhuriyeti her zaman Azerbaycan’ın yanında olduğunu göstermiştir. Biz bir millet iki devletiz.” Şeklinde konuştu.

Gökhan Osman: Hep beraber elimizden gelen ne var ise yapacağız         

Daha sonra halktan Iğdırlı Gökhan Osman söz aldı. Osman; görüldüğü gibi her zaman yanlış şeyler olur. Yine oldu. Bu da bizim Göksel başkanın tayin edilmesi, buradan bir nevi sürgüne gönderilmesi bizim için büyük bir haksızlıktır. Biz de bu haksızlığın karşısında omuz omuza verip elimizden geldiği kadar engel olmaya çalışacağız. Hepiniz çok sağolun geldiğiniz için. Hep beraber elimizden gelen ne var ise yapacağız.” Dedi.

Asim-Der Genel Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Hacıkasımoğlu: Başkanımıza büyük bir haksızlık yapıldı   

Asim-Der Genel Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Erhan Hacıkasımoğlu; Bizi bugün yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ederim. Başkanımıza büyük bir haksızlık yapıldı. Sanki başkanımız kurumda hırsızlık yapmış, yolsuzluk yapmış. Ya da kurumla alakasız bir işler yapmış gibi Iğdır’dan sürgün edildi. Hâlbuki hiç alakası yok. Hiç kurumla, çalıştığı birimle alakası olmayan, devlet memurluğu ile alakası olmayan 657 ile alakası olmayan keyfi bir şekilde Iğdır’dan sürgün edildi. Ne imiş “dosyasının selameti için seni buradan gönderdim. Diyorsun da dosya kurumla alakalı olur. 657 ile alakalı olur dersin ki seni gönderdim. Bunlarla alakası olmayan bir şekilde göndermek keyfi bir uygulamadır. Bu devlet hukuk devletidir. Biz Asim-Der olarak başkanımızın yanındayız. Başkanımız ile birlikte mahkemeye müracaat ettik. İnşallah bölge idare mahkemesi doğru bir karar verecektir. Başkanımız görevinin başına gelecektir. Hepinize teşekkür ederim.

  Azerbaycan’ın Karabağ Gazisi Ali Alverdiyev: Sizlere destek olmaya geldik                    

Son olarak söz alan Azerbaycan’ın Karabağ Gazisi Ali Alverdiyev bir çağrıda bulundu. Alverdiyev çağrısında; 1991-1992 yılında Karabağ gazisiyim. İki kez yaralanmışım. Ben buraya kardeşlerimin yanına gelmişem. Bu haksızlığı işitip gelmişih. Türkiye’nin Cumhurbaşkanına rica edirem. Bu gardaşlığa yardımcı olup haksızlığı aradan kaldırsınlar. Men Karabağ’ın gazisi olarak, küçük bir komutan olarak, bir kardeş gibi sizlere destek olmaya. Hepinize teşekkür edirem. 

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir