Azerbaycan ISBAM Genel Başkanı Samir Adıgüzelli İYİ PARTİ’yi Ziyaret Etti

1 yıl önce
241 kez görüntülendi

Azerbaycan ISBAM Genel Başkanı Samir Adıgüzelli İYİ PARTİ’yi Ziyaret Etti

26/03/2021

İYİ PARTİ’Yİ ZİYARET

Azerbaycan ISBAM Genel Başkanı Samir Adıgüzelli Azerbaycan ISBAM Genel Başkanı Samir Adıgüzelli ile dış ilişkiler sorumlusu Şahin Bey ve ASİMDER Genel Başkanımız Göksel GÜLBEY’le birlikte, Iğdır IYİ Parti il Başkanlığına”44 günlük Karabağ savaşında Azerbaycan’a vermiş oldukları sonsuz destek”ten dolayı teşekkür ederek, İl Başkanı Fuat ATA’ya, ISBAM Genel Başkanı Samir ADIGÜZELLİ tarafından hediye takdim edildi.

         Daha sonra sohbet etmeye başlanıldı. Ben konuk olmaları nedeniyle soru mahiyetinde değil de merak ettiğimden sordum

         1-Azerbaycan-Ermeni savaşında diğer Türk Cumhuriyetleri size destek olduklarını

         -Onlar Rusya egemenliğinden tam olarak kurtulabilmiş değiller. Ama gönülleri bizden yana.Bunu da her platformda belirttiler.Hatta Macaristan ve Ukrayna bile bize olan desteklerini açıkça söylediler.Pakistan ise daha aleni ve açık bir destek verdi.

         2-İran bu savaşta hangi konumdaydı. Gerçi zaman zaman yarım ağız destek açıklaması yaptılar.

         -İran oldum olası Ermenistan’a destek veriyor. Savaş sırasında Ermenistan’a silah ve cephane yardımında bile bulundular. Güney Azerbaycan’daki gardaşlarımız nümayiş yapıp bize destek verdiler. İran onları içeri attı. Sizin de dediğiniz gibi zaferi kazandıktan sonra güya bizi desteklediler.

         3-Soyadlarınızdaki Rus eki olan –ev,-of eklerini ne zaman kaldıracaksınız.

         -Bir geçiş süreci yaşıyoruz. Ağır ağır değiştiriyoruz. Yeni doğan çocuklara soyadı veriyoruz.Ben de adımı değiştirdim.Zaman içerisinde olacak.

         Yaptığı açıklamalar ve konuşması, konulara hakim oluşu ile gördüm ki dolu bir arkadaş. Akıcı bir Türkçe ile konuşması da dikkatimi çekti.

İYİ Parti genel olarak ,özelde ise Iğdır Teşkilatı olarak Azerbaycan Ermeni savaşında gerekli girişimlerde bulunarak, Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğunu göstermişti. Ahde vefa açısından bu ziyaretin yapılması ise çok yerinde olmuştur.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık