Hasan TUFAN -AYRIŞTIK, YOKSULLAŞTIK VE UTANDIK!.. 

1 hafta önce
536 kez görüntülendi

Hasan TUFAN -AYRIŞTIK, YOKSULLAŞTIK VE UTANDIK!.. 

AYRIŞTIK, YOKSULLAŞTIK VE UTANDIK!..

Hasan TUFAN-Yaşam Gazetesi

23/01/2023

Evet, seçimler gelip çattı. Yüzde 90’lık bir medya gücünü elinde bulunduran yöneten siyasetle…  Ancak yüzde 10’luk bir medya gücüyle yarışacak olan muhalefet karşı karşıya…İktidarın arkasında her gücüyle koskocaman bir devlet var. Muhalefetin arkasında ise demokratik seçme hakkını kullanan yurttaşlar vardır. Biri devletin tüm olanaklarını kullanarak sandığın yolunu tutacak.

Diğeri, yani muhalefet ise kısıtlı seçim olanaklarıyla…  Ne diyelim, bölgemiz Ortadoğu… Deve misali bir coğrafya… Neresi düz ki… bizim seçim şartları da düz olsun.  Adaletli ve de insaflı olsun. Yeter ki sandıklara oy dolsun. Açılan sandık sayısı… Oyların siyasi partilere göre dağılımı… Umarız ki aynı tas aynı hamam olmaz!..Geçmişte yaşananlar bir daha önümüze konmaz!

Yeter artık! AYRIŞTIK, YOKSULLAŞTIK VE UTANDIK!.. Böyle gelmiş böyle gitmemeli; YETER ARTIK!  Çünkü gözlerimiz, bu milletin tamamını şefkatle kucaklayan devlet adamları arıyor!           Çünkü kulaklarımız devlet adamlarını dinlerken; Nice saygı ve sevgi sözcükleri duymak istiyor!.. Bu millet ayrıştıran kavgalardan bıkıp usandı artık!  YETER YETER!.. Orta çağ ve Ortadoğu dayatmasını yapmak için her gün sayıları artan tarikat ve cemaatlere yeter artık! Çünkü demokrasimizle adaleti silip geçen… Çağdaş eğitimi içine sindiremeyen bu çağ dışı oluşumlarla Türkiye ancak karanlık bir yola girer o kadar! O yolda sadece karanlıktan beslenenlerin dediği olur o kadar! Yazık olur Cumhuriyet Türkiye’sine yazık olur gelecek nesillere…

Koş vatandaş koş… Bu kafalardan bu ülkeyi kurtarmak için koş… Oy vereceğin sandıklara koş… Bu kafalar bir emperyalizm dayatmasıdır bilesiniz! Emperyalistler bu gerici grupları yüz yıllardır besleyip, istedikleri ülkeyi istedikleri gibi yönetiyorlar! İnanç bölücülüğü ve de bu bölücülerin varlığı, tarih boyunca hep dış güçlere hizmet etmiştir! Uyanmanın tam da vaktidir!                                                           koş vatandaş koş seçim vaktidir seçim…  Ya bir duyarlı yurttaş olup, medeniyetini, bağımsızlığını ve de özgürlüğünü arayacaksın!

Ya da uzaktaki birilerinin her dediğine baş sallayarak yaşayacaksın! Koş vatandaş koş tam da seçim vaktidir seçim…Ya devletin devlet gibi yönetilmesini… Ya devleti yönetenlerin ortaya koyduğu resmi rakamlara olan gerçek güvenini arayacaksın…. Ya da aldığın üç kuruş maaşla bir fukara yurttaş olup çıkacaksın! Evinin kirasını ödeyemeyen… Evdekilerin karnını doyuramayan… Çocukları okula aç giden… Üstüne başına alamayan…Milletin içine çıkamayan bir yurttaş olarak yaşayacaksın!  Söz sırası sende vatandaş; Söz sende!..  Koş vatandaş koş… Tam da seçim vaktidir. Yalnız sandığa koşarken: Bir hastanelerin önünden geç. Bir hapishanelerin önünden geç. Bir okulların, bir adalet binalarının… Elbette ki, marketlerin önünden geç olur mu? Yoksa o sandıklara boşuna gidersin boşuna!.. Kullandığın oylar boşa gider boşa… Millet nerede inim inim inliyorsa, tam da oralara uğra öyle git sandığa… Yoksa sonra bol bol kuru laf duyar…Bol bol bağırtılar duyarsın!   Hani şu karın doyurmayan cinsten sözler var ya; işte onlardan duyarsın!   Aman dikkat!.. Seçim için oy vermeye koşarken, bir de inancına dikkat et!   Dikkat et ki, kimse sömürmesin! Kimse seninle seni Yaradan’ın arasına girmesin! Bu coğrafyada bunlar hep oluyor unutma! Bu işi yapanlar bu coğrafyada tepedeler… Hem de tam kadro… Onlar tepede…. Ancak adalet, demokrasi ve de sosyal barış adına ne varsa onlar da hep yerlerdedir. Unutma!.. Adalet ve demokrasiye uzak olan arazilerde: Ayrışma ve yoksulluk diz boyu… Sadaka kültürü ise o çıkarcıların köşe taşlarıdır.  Oysa bize onurlu birey olmak yaraşır!

Oysa bize onurlu bir yurttaş olmak yaraşır! Oysa bize adalet, demokrasi ve çağdaş eğitim adına ne varsa onlar yaraşır. Eğer bunlara kavuşup, çağ dışı tarikat ve cemaatlerden kurtulmak istiyorsan…                             Milletini ve de memleketini özünden çok seviyorsan… Koş vatandaş koş orada bir sandık var senden oy bekleyen… Koş ve de orada oyunu kullan… Akıllıca kullan ki hem milletin hem de devletin kazansın… Ne içimizdeki hainler sevinsin ne de dışımızdaki hainler…

KOŞ VATANDAŞ KOŞ!…

Sen her şeyin en güzelini hak ediyorsun koş… Koş ki, parana değer katacak işler yap! Koş ki, bugünün çocuklarıyla bugünün gençlerini yarınlarda kurtaracak işler yap! Koş oy ver ki… Ülkenin doğasını kurtar! Eline kazma alanlar, ormanlarımızı, dağlarla ovalarımızı kazıp dökmesin! Akarsularımızı zehirleyip, hayatı insanlarımıza zehretmesinler…     Son yıllarda bu yanlışı hep yapıyorlar unutma! Bunları görmeyenleri sen görecek… Bunlardan hesap sormayanlardan sen hesap soracaksın! İşte o oyunu kullanarak soracaksın! Sor ki, nice suskun siyasiler utansın! Hani birkaç koltuk uğruna ses çıkarmayıp, tüm yanlışları görmezlikten gelenler var ya işte onlar utansın!     Oyunu iyi kullan ki… Onların değil, senin dediğin olsun! Onlar değil, senin ülken kazansın…

Asla unutma! Bugün çok mu çok yanlış yönetiliyoruz!..   Koş vatandaş koş tam da seçim zamanıdır! Söz sırası sizde; Tam da hesap sorma zamanıdır! ADALET, DEMOKRASİ, BARIŞ VE DÜRÜSTLÜĞÜ TAM DA YAKALAMANIN ZAMANIDIR!  MİLLETE VE ADALETE HESAP VERMEYENLER GİTMELİ…  HER YIL VE HER AN HESAP VERENLER GELMELİ!..

ÇÜNKÜ BU MİLLET ’’ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR’’ DİYENLERİ ARIYOR!

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık