Uuslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’in de bulunduğu iddia edilen FETÖ terör örgütü lideri Fettullah Gülen ve üst düzey örgüt üyeleriyle çekilmiş fotoğrafının gerçek olup olmadığının devlet organları tarafından resmi kriminal laboratuarda incelenerek çıkan resmi sonucun kamuoyu ile paylaşılmasını istedi.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığına Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’in FETÖ fotoğrafından dolayı tehdit, şantaj ve çıkar sağlamak suçlamasıyla şikayet edilen ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, “21 Mart 2019 tarihinde Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev tarafından Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığına hakkımda yapılan şikayetin sebebi olarak gösterilen FETÖ terör örgütü lideri Fettullah Gülen ve örgütün üst düzey kadro üyeleriyle fotoğraf çekindiği iddia edilen fotoğraf ile Başkonsolosa tehdit, şantaj ve çıkar sağlamak istediğim iddiasını öne sürdükleri fotoğrafın resmi bir kriminal laboratuar da incelenmesini ASİMDER Genel Merkezi olarak talep ediyoruz. Bu fotoğraftan dolayı şahsım ve derneğim mahkemelik olduk. Iğdır Valiliğine Başkonsolos Nuru Guliyev’in yaptığı şikayet başvurusundan dolayı Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün talebi üzerine dernek ile alakalı bir konuda memurluğum sebep gösterilerek Iğdır’dan Çorum iline sürgün gibi tayin edilerek ben ve ailem mağdur edilmişizdir” dedi.

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’in de içerisinde bulunduğu iddia edilen FETÖ terör örgütü lideri ve üst düzey yöneticileri ile çekinmiş fotoğrafın derhal incelenerek hem kamuoyunun hem de aylardır meşgul edilinen kamu kuruluşlarının aydınlatılmasını isteyen ASİMDER Başkanı Gülbey, “Bu fotoğrafın gerçek olup olmadığı konusunda kamu kuruluşları ve kamuoyunun aydınlatılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Fotoğrafın resmi bir kurum tarafından incelenip yazılan raporunda kamuoyu ile paylaşılması hem bizi hem de Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’i aklayacaktır. Aksi taktirde hep kafalarda FETÖ şüphesi devam edecektir. Biz teşkilat olarak mahkemede üzerimize atılı iddia edilen suçlardan aklandık. Fotoğrafın resmi inceleme raporu da açıklanınca Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev’de inşallah aklanır” şeklinde konuştu.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir