AŞI VATANDAŞIN AYAĞINA GİDEREK YAPILIYOR

1 yıl önce
217 kez görüntülendi

AŞI VATANDAŞIN AYAĞINA GİDEREK YAPILIYOR

17/07/2021

AŞI VATANDAŞIN AYAĞINA GİDEREK YAPILIYOR

Başka illerde böyle bir uygulama var mı bilmiyorum. Ama Iğdır’da birkaç yere çadır kurularak  Covid aşısının yapılması herkes tarafından olumlu ve güzel bir uygulama olarak görülüyor. Zira öbür türlü hastaneye gideceksin. Sıra bekleyeceksin. Zaten hastane ortamı, sağlam adamı hasta etmeye potansiyel namzet.

Bu fikir kimiden çıkmışsa kutlamak gerek.

Hayat Eve Sığar Programıma baktım. Üçüncü aşımın yapılması gerektiği uyarısını gördüm.Belediye önündeki çadıra gittim.Üç hanım görevli vatandaşlar ile ilgileniyorlar.Kimlik numaralarından pozisyonlarını belirleyip, sırayla aşıların yapılmasını sağlıyorlar.Ama bunu yaparken de güleryüz ve büyük bir incelikle ilgi gösteriyorlar.

Sıraya girdim. Az sonra bir rastlantı sonucu aile dostumun saygılı, ağırbaşlı evladı ve öğrencim Tamer Atlas geldi. Malum kendisi de İl Sağlık Müdürlüğünde ve bu bölümde yönetici. Hemen yanıma geldi. Hatırı mı sordu. Su ikramını kabul ettim. Bu arada hemşirelerden birisi Sinovak aşısını enjekte etmek için yanıma geldi. Ben Tamer ile muhabbet ederken hemşire kız, “Geçmiş olsun” dedi. İğnenin yapıldığının farkına bile varmadım. Bu kadar eli hafifmiş.

Daha sonra bütün görevliler, anı durdurmak adına, resim çektirdik.

İl Sağlık Müdürünü, Tamer Atlası, orada bulunan hemşire ve görevlileri bütün sağlık camiasın yürekten kutluyorum. Sağolsunlar. Varolsunlar. İnsanlarımızı hastaneye götürterek değil, onun ayağına giderek aşılarını yapıyorlar.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık