Araştırmacı Yazar Hun, Iğdır Üniversitesinde Yurt Dışındaki Eğitim Olanaklarını Anlattı

2 ay önce
149 kez görüntülendi

Araştırmacı Yazar Hun, Iğdır Üniversitesinde Yurt Dışındaki Eğitim Olanaklarını Anlattı

Araştırmacı Yazar Hun, Iğdır Üniversitesinde Yurt Dışındaki Eğitim Olanaklarını Anlattı

03/12/2022


Araştırmacı Yazar Mücahit Özden Hun, Iğdır Üniversitesinde verdiği konferansta, öğrencilere yurt dışındaki eğitim olanaklarını anlattı.
Karaağaç Kampüsündeki 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda yapılan programa, Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Aralık Kaymakamı Fatih Özcan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Konuşmasında öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerinin en önemli yolunun yurt dışında eğitim almaktan geçtiğine dikkat çeken Mücahit Özden Hun, “Günümüzde öğrencilerin kendilerini gerçekleştirebilecekleri olanağı en iyi sağlayan ülke ABD’dir. Z kuşağının ihtiyaçlarını en iyi onlar belirliyor. Diğer ülkeler ABD’yi 50 yıl geriden takip ediyor. Bu nedenle gençlerimize özellikle ABD’de eğitim almalarını öneriyorum.” ifadelerini kullandı.
ABD’deki üniversitelere başvurmak isteyen gençlerin dikkat etmesi gereken hususları da anlatan Hun, “ABD’deki üniversiteler özellikle niyet mektubuna önem verirler. Niyet mektuplarınızda kendinizi çok iyi ifade etmelisiniz. Bunun ardından tavsiye mektuplarını dikkate alırlar. Sonrasında ise CV’nize bakarlar. ABD’deki üniversiteler için sınavlardan aldığınız puanlar, niyet ve tavsiye mektuplarından ve CV’nizden sonra önemsenen hususlardır.” diye konuştu.
Bilgiye ulaşmanın çok daha kolay olduğu günümüzde, liderlik kabiliyeti, hitabet yeteneği ve etkili yazı yazma gibi özelliklerin daha fazla öne çıktığına dikkat çeken Hun, bu yönlerini geliştiren gençlerin kendilerini daha kolay gerçekleştirebileceklerine vurgu yaptı.
Soru-cevap bölümü ile devam eden konferans, Rektör Alma’nın Hun’a hediye takdiminin ardından sona erdi.

 

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık