15/05/2020

 AMAN SAYIN VALİ TEDBİRLERİ GEVŞETMEYİN

          Biliyorum,işleriniz başınızdan aşkın.Birbirinden ağır ve girift sorunlar var.Hepsinden beteri halkın sağlığını direkt ilgilendiren virüs belasıyla ilintili olarak Devlet Baba’nın yegane temsilcisi olarak bütün maddi ve manevi sorunları omuzlarınızda hissediyorsunuz.

          Yalnızca bu bile bütün günlerinizi doldurmaya, işgal etmeye yeter.

          Bu virüs Türkiye’nin ve doğal olarak Iğdır’ında, sağlık altyapısının sağlam ve yeterli olduğunu gösterdi.

          Sizin ve konuyla ilgili olan birimlerin hızlı ve kesin önlemleri sayesinde çok şükür hiç can kaybı yaşanmadı.

          Vaka sayısı ise tek tük oldu.Ve adeta Iğdır’da sıfırlandı.

          Geçen gün bir Iğdırlı tüccar ile karşılaştım.”-Yoksun ortalıkta” dedim.”-Sorma hocam dedi.Bursa’ya mal almaya gitmiştim.Kaldım orada.Zar zor izin alıp İzmir’e gittim.Oradan Erzurum’a,Erzurum’dan Iğdır’a geldim.Iğdır’da ise 10 günlük karantina uygulamasına tutuldum.”

          “-Karantina nasıldı?” dedim.Büyük bir saygıyla: “- Bize çok iyi baktılar.5 Yıldızlı otelde ve evimizde gibi bizlere bakılıp ihtimam gösterildi.”

          İşte devletimizin alicenaplığının basit bir tezahürü.

          Sayın Vali,bu tür uygulamalar halk tarafından minnet ve şükranla karşılanıyor.

          Elbette ki İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, Belediye Zabıta Müdürlüğünün olumlu vefakar ve cansiparane çalışmaları vardır.

          Ama bir bütün olarak bütün bunlar sizin hanenize yazılır. Yazılmalıdır. Nasıl ki bir eksiklik olduğunda fatura size çıkarılıyor ve makamınız sorumlu tutuluyorsa, başarı da sizindir.Takdir ve minnette sizedir.

          Kuşkusuz yukarıda sözünü ettiğim birimler marifetiyle, siz bu trendi, bu başarıyı yakalıyorsunuz.Ama orkestra şefi sizsiniz.Enstrümanların bozuk sesine, akortsuz çalınmasına, izin vermeyen sizsiniz.

          Bunca emek ve zahmet MUTLAK başarı ile taçlanmıştır.Türkiye’de parmak ile gösterilebilen bir iki vilayetten biriyiz.

          İşte bu noktada rehavete kapılmamak, aman geçti dememek ve alınmış bu güzel tedbirlerden taviz verip yumuşatmamak gerektiğini acizane belirtmeliyim,,

          Bakıyorum da cadde ve sokaklarda insan sirkülasyonunda bir artış var.Az da olsa maskesiz gezenler,kuyruklarda veya yürüyüşlerde sosyal mesafeyi gözardı edenler var. Ara sokaklarda yasak delen esnaflar var.

          Aman Sayın Vali, bunca çabanız, başarınız gölgelenir. Halkın sağlığı tehlikeye düşer ve arkasından daha katı, sıkı ve cebri tasarruflarda bulunmak zorunda kalırsınız ki bu da insanlarımız açısından daha bunaltıcı ve yorucu olur.

           Sağlık ve Güvenlik güçlerini bu konuda uyararak, bir süre daha bu kontrollü ve kısıtlı ama hepimizin sağlığı için zorunlu olan önlemlere uyulmasına devam edelim.

          Şahsınızda ilgili bütün kurumları kutluyor,fedakarca çalışmalarına teşekkür ediyor ve bu beladan kurtulmamızda son derece etkin çalışma ve uygulamalarınıza naçizane takdir ve minnetimi sunuyorum.

          Varlığınız, genç ve dinamik yapınız, taviz vermez ve hızlı karar almanız ve uygulamalardaki titizliğiniz Iğdır için bir şans olmuştur.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir