ALİ KEMAL AYAZ-5 AK PARTİ İL BAŞKANI-SAYENDE KONU BULMADA ZORLANMIYORUM

3 hafta önce
267 kez görüntülendi

 ALİ KEMAL AYAZ-5 AK PARTİ İL BAŞKANI-SAYENDE KONU BULMADA ZORLANMIYORUM

 ALİ KEMAL AYAZ-5

 

AK PARTİ İL BAŞKANI-SAYENDE KONU BULMADA ZORLANMIYORUM

23/09/2021

 

İli Kemal benim velinimetimsin. Sayende hem okuyucu sayım artıyor hem de bana her hafta malzeme veriyorsun. Dolayısıyla konu bulmada zorlanmıyorum. Nasıl olsa Ali Kemal bana hangi konuyu işleyeceğim konusunda ipucu verir.

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener ilimizi ziyaretinde alelacele güzergah boyu afişler astınız. Bu sizin telaşınızı gösterdiğini, gölgede kalacağınızın paniklemesi olduğuna hiç değinmeyeceğim. Zira perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.

Astığınız afişlerdeki yanlışlara DEVA Partisi Av.Yusuf Aslan Facee hesabından değindi ama o bir hukukçu. Bense branşım olması nedeniyle yorumlayacağım.

1-Afişte biz Bizans’ın torunları değiliz ama Karabağın fatihiyiz demek başlıbaşına bir anlatım faciasıdır. Buradaki ama bir hayıflanmayı üzüntüyü belirtir. Yani Bizans’ın torunları olamadığınıza içten içe üzülüyorsunuz. Belki siz o niyet ve amaçla söylememişsinizdir ama çıkan anlam budur. İşin en ilginç tarafı da olamadığınıza üzüldüğünüz Osmanlı, adıyla sanıyla kurum ve kuruluşlarıyla Bizans devletinin üzerine oturmuştur. Batıda O’nun adı Doğu Bizans Devletidir. Osmanlı padişahlarının anneleri de Rumdur. Yahudidir. Ermenidir. Polonyalıdır. Sırptır. Ama Türk değildir. Bak bu cümlelerde ne kadar sık “ama “kullandım ama hepsi de yerli yerindedir.

Türkçe de “ama” bağlaçtır. Birbirine zıt anlamları olan cümleleri bağlar ve sizin kullandığınız da üzüntüyü hayıflanmayı ifade eder. Eh o da sizin bileceğiniz bir iştir. Kendinizi neye ait görürseniz görün. Kimin ne diyeceği olabilir ki.

Karabağın fatihiyiz derken “-ın “belirten ekinin özel isimden ayırmamanız bugün doğal karşılansa bile Bizans’ın deyişinizde ayırmanız ile çelişki yaratmaktadır. Birini ayırıp birini ayırmamanız özensizliğinizi, okumuş cehaletini gösterir.

Ben bunlarda da değilim. Bir partinin il başkanısınız ama partinizin nasıl yazıldığını bilmeyecek kadar da partiden, parti tüzüğünden uzaksınız. Partinizin kısaltılmış hali “AK Parti”dir. Ben Ak diye yazsaydım hemen feveran edip ya işte muhaliftir. Bizi ve partimizi küçültmek için mahsus öyle yazıyor filan derdiniz. Peki bunu siz yapınca ne oluyor.

Ve hemen ardından da yaptığınız bu bariz ve fahiş hatayı hepten kaldırmak yerine, yazının üzerini karalıyorsunuz. Eh bu da bilinç altında eski ülkücü kardeşlerinize destek vermeniz olmasın. Zira bu tutumunuz daha çok ilgi çekti daha çok insanlar sordular ki orada ne yazıyordu da bunlar afişleri karaladılar. Açıkcası bu da İYİ Partililer lehine oldu.

Ve biz iktidarız. Biz milletiz biz devletiz demenin pratikte yasalar karşısında bir karşılığının olmadığıdır. Aşağıda sunduğum belgeye göre öyle her istediğiniz yere afiş filan asamazsınız.

Iğdır İYİ Parti İl Başkanlığı Genel Başkanlarının ziyareti ile ilgili olarak birkaç yere afiş asmak için yaptıkları başvuruya gelen cevapta yönetmelik ve yasaklar anlatılıyor. Ve bu yasa çerçevesinde de sizin afişlerinizin kaldırıldığını düşünmek falcılık olmasa gerek. Belki de ilk kez doğru bir iş yaptınız. Malum bozuk saat bile günde iki kere doğru vakti gösterir.

Şimdi gayet haklı olarak diyebilirsiniz ki “Hocam ben il başkanı olarak bunu ben yazmadım, partili arkadaşlar yazdılar, yazdırdılar filan. Kabahat onların.” Doğru ve haklı da olabilirsin. Ama benim muhatabım sensin. Zira o afişin altında İl Başkanlığı yazıyor. Dolayısıyla da faturayı sana kesiyorum. Nasıl ki iyi hamlelerinize sahip çıkıyorsanız (ki bana göre hiçbir iyi hamleniz tasarrufunuz yoktur ya) eksiklikler yanlışlıklar da senin üzerine kalır.

 

KARAYOLLARININ AFİŞ ASMA KONUSUNDA Kİ CEVABI

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık