ALİ BABACAN ISPARTA PAZARINI ZİYARET ETTİ‘’ÜRETİCİ BİTERSE BU ÜLKE BİTER’’

1 yıl önce
147 kez görüntülendi

ALİ BABACAN ISPARTA PAZARINI ZİYARET ETTİ‘’ÜRETİCİ BİTERSE BU ÜLKE BİTER’’

ALİ BABACAN ISPARTA PAZARINI ZİYARET ETTİ

‘’ÜRETİCİ BİTERSE BU ÜLKE BİTER’’

20/06/2021

Geçtiğimiz hafta partisinin Tarım Eylem Planı’nı kamuoyuyla paylaşan ve Adana, Konya, Mersin’in ardından saha gezilerine devam eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Isparta pazarını ziyaret etti. Vatandaşın gündeminde ise yine zamlar vardı. 3 ayda %50’den fazla zam geldiğini belirten bir çiftçi 3 ayda ne oldu da fiyatlar bu kadar yükseldi diyerek derdini Babacan ile paylaştı.

Çiftçi, ‘’Pazarın haline bakın. 1 liraya üretiyoruz ama alamıyoruz. 3 ay içinde 140 TL’ye aldığımız gübre 340 TL oldu. 3 ayda ne oldu da bu fiyatlar bu kadar yükseldi? Üretici biterse bu ülke biter anlamıyorlar. Seçimden korkuyorlar.’’ dedi.

Çiftçinin derdini paylaşan Babacan ise, ‘’Tarımsal üretimde sorun çok büyük. Gübre ikiye katladı, ilaç ikiye katladı. Biz problemlerin hepsini biliyoruz. Ardahan, Adana, Mersin, Konya  her yere gittik. Sorunları biliyoruz ancak çözüm için seçim gerek. Seçimden korkuyorlar bunu da biliyoruz ama er ya da geç gelecek. Bizim çözümlerimiz hazır. Gübrenin parasının yarısını ödeyeceğiz. Mazottaki ÖTV’yi aynen iade edeceğiz.’’ dedi.

‘’ÇİFTÇİNİN HALİNİ HERKESE TOZPEMBE GÖSTERİYORLAR AMA ÖYLE DEĞİL’’

Bir başka çiftçi ise yüzlerinin gülmediğinden şikâyet ederek, ‘’Çiftçiler gülmüyor. Herkese halimizi tozpembe gösteriyorlar ama öyle değil. Yüzümüz gülmüyor. Halimiz çok kötü’’ dedi. Babacan ise ‘’56 maddede tarımla ilgili neler yapacağımızı açıkladık. Eksiğimiz varsa söyleyin seçime kadar vakit var tamamlarız. Seçimden sonra ise ilk 90 ve 360 günde neler yapacağımızı planladık. Size verdiğimiz kâğıtta hepsi yazıyor. Varsa eksiğimiz söyleyin hemen tamamlarız.’’ dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık