AK PARTİ İL YÖNETİMİNDEN 28 ŞUBAT AÇIKLAMASI

1 yıl önce
229 kez görüntülendi

AK PARTİ İL YÖNETİMİNDEN 28 ŞUBAT AÇIKLAMASI

28/02/2021

28 Şubat Postmodern darbesinin 24.yıldönümünde,darbenin hatırlanması ve açıklanması amacıyla partimizde İl Başkan vekili, yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanlığının katılımıyla basın açıklaması yapılmıştır. Yapılan açıklamada ;

AK PARTİ GENEL MERKEZ İNSAN HAKLARI BAŞKANLIĞI

28 ŞUBAT BASIN AÇIKLAMASI METNİ

1000 yıl sürecek denen 28 Şubat, millet iradesine, milletin değerlerine ve inancına yapılan bir darbedir.

Darbeler, insanlık onurunu zedeleyen, milletin iradesini hiçe sayan; işkencelerle,

zulümlerle, tehdit ve baskılarla sürdürülen mekanizmalardır. Hangi ülkede ve hangi

sebeple olursa olsun yapıldıkları yerlere huzur ve güven getirmemişlerdir.

Sözde “irtica tehdidi” ile 28 Şubat anti-demokratik MGK kararları alınmış, dönemin iktidarına darbe vurulmuştu. Devamında ise zulüm hüküm sürecek gözyaşı akacak bir süreç başlamıştı.

Darbeyle birlikte başörtülü kızlar üniversitelere giremez oldu, kılık kıyafetleri nedeniyle gençler eğitim haklarından mahrum bırakıldılar. İkna odaları kurularak inançlarından vazgeçmeleri yönünde psikolojik baskıya maruz kaldılar. Katsayı adaletsizliği nedeniyle yine gençlerin istedikleri okulda eğitim alamamalarının önü kapanmış oldu.

Kamu görevlileri, eşleri başörtülü olduğu için fişlendi.

Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların; çalışma, eğitim, ibadet, düşünce ve ifade özgürlükleri gibi temel hakları ellerinden alındı. Ülkesi için, milleti için çalışan ve üreten sermaye dahi kategorize edildi. “Yeşil sermaye” adı altında ötekileştirildi.

28 Şubat’ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı” yapmaya çalışanlar,

Aziz Milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradılar. Son olarak da 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizin inancı ve feraseti ile darbelere son bir darbe daha vurulmuş oldu.

AK Parti olarak, bizim mücadelemiz millet iradesini egemen kılma mücadelesidir.

Bizim mücadelemiz büyük ve güçlü Türkiye mücadelesidir.

AK Parti olarak, geçmişten aldığımız birikimle; yeni Türkiye yolunda daha emin adımlarla yürüyeceğimize söz veriyor; 19 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz.

AK PARTİ İNSAN HAKLARI BAŞKANLIĞI

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık