Ak Parti İl Kongresinde Kriz, Demirtekin: Bu Korku Onlara Yeter

1 yıl önce
279 kez görüntülendi

Ak Parti İl Kongresinde Kriz, Demirtekin: Bu Korku Onlara Yeter

04/02/2021

Iğdır AK Parti il kongresinde Kriz: Noter tasdikli delege imzalarına Rağmen yılların siyasetçisi il yönetim kurulu üyesi Ekrem Demirtekin’in il başkanlığına aday başvurusunu reddettiler. Gazeteci Nihat Aras’ı platformdan aşağı attılar.

AK Parti Iğdır il kongresinde mevcut atanmış il başkanı Ali Kemal Ayaz karşısında noter tasdikli yeterli imzayla il başkanlığına aday olan Ekrem Demirtekin’ın noter belgeli imzaları kabul edilmezken, yaşanan tartışmalarda divan başkanı Mahut Gürcan’ın çağrısı üzerine polis Demirtekin ve arkadaşlarını salondan çıkardı. Günlerdir şehirdeki siyasi kulislerde Ekrem Demirtekin’in aday yaptırılmayacağı konuşuluyordu..!

Kongre Kazım Karabekir Spor Salonunda yapıldı. Kongrede genel merkez tarafından daha önce ataması yapılan Ali Kemal Ayaz’ın karşısında İl Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Demirtekin aday oldu. Tüzük gereği bir kişinin aday olması için 30 delegenin imzasıyla aday olabileceği kararına karşı Demirtekin, kendisine destek veren 38 kişinin noter huzurunda imzasını aldıktan sonra kongreye giderek imzaları divan başkanı Mahmut Gürcan’a teslim etti. Ancak divan imzaların ‘karalama’ şeklinde atıldığı ve ‘eksik’ olduğu belirtilerek kabul edilmediği öne sürüldü. İmzaların kabul etmemesi üzerine yaşanan gerginlik üzerine salona gelen polisler Demirtekin ve yanındakilerini salondan çıkardı.

Ekrem Demirtekin: Bu korku onlara yeter

Kongre binası önünde açıklamalarda bulunan Ekrem Demirtekin, “Ben kendimde yürek buldum, çıktım bunların karşısında aday oldum. Delegenin yeterli imzasını noter kanalıyla aldım. 30 delegeye ihtiyacımız vardı. 30’un üzerinde gelip notere imza verdi. Seçime katılabilme hakkımı almıştım. Bu listeye atılan imzalar karalamaymış. Sen bunu alacaksın, benim listemi kabul edeceksin, o zaman notere dava açacaksın. Noterde sahtelik olur mu? Bütün Iğdır halkına teşekkür ediyorum. Bu korku bunlara yetti. Yüksek Seçim Kurulu’na kadar gideceğim ben. Hakkımı arayacağım” diye konuştu.

Mahmut Gürcan’a “hırsız” dedi

Açıklama sırasında AK Partili Ali Turgut, bölge koordinatörü ve divan başkanı Mahmut Gürcan’a tepki göstererek, “Genel merkez duysun Mahmut Gülcan bir hırsızdır. 250 Bin TL Iğdır’ı sattı” diyerek tepki gösterdi.

Turgut, Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü ve Divan Başkanı Mahmut Gürcan’ın 250 bin lira rüşvet aldığı iddiasında bulundu. Bu söylemlerin üzerine tartışmaların büyüdüğü öğrenildi. Tek listeyle gidilen seçimde Ali Kemal Ayaz İl Başkanlığına seçildi.

Kaynak : Iğdır Doğuş Gazetesi

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık