AK PARTİ İL BAŞKANI ALİ KEMAL’DAN AÇIKLAMA-1

1 yıl önce
158 kez görüntülendi

AK PARTİ İL BAŞKANI ALİ KEMAL’DAN AÇIKLAMA-1

 .

AK PARTİ İL BAŞKANI ALİ KEMAL’DAN AÇIKLAMA-1

Benim gazeteciliğimi izleyenler iyi bilirler: Ben birini eleştirdim mi kendisine de illaki cevap hakkı tanırım. Yani öyle tekzibe yönelmeden, mahkemeye filan gitmeden, kendisinin bana cevap verme hakkı olduğunu, benimde objektif tarafsız bir gazeteci olarak ve basın ahlakı uyarınca gazetemde yer veririm. Takdir her zaman okuyucunundur.

Ali Kemal Başkan der ki:

Belediyeye kayyum olarak görevlendirilen Sayın Valimiz ile omuz omuza ve tam anlamıyla uyum içerisinde çalışmaktayız.

Bu bağlamda ben iktidar partisinin il başkanı olarak konuların takibini, ödenek ayrılmasını Ankara’dan takip eder siyasilerle görüşür Kayyum Belediyesinin hazırladığı ya da öngördüğü plan ve projelerin hayata geçmesi için siyaseten referans olurum.

Iğdır’ın bitmeyen senfoni misali iki ağır sorunu vardı. Biri içme suyu, diğeri kanalizasyon.

İçme suyu yıllardır yok Gürgüre (Bulakbaşı gözesi) den gelecek, yok yeni sondalar vurulacak, yok Ünlendi barajı yapılacak, oradan gelecek denilirdi.

İçme suyunda son aşamaya geldik. En ağır metalli suyu ve asbestli borular ile evlerimize gelen suyu içiyoruz. Bundan kurtulmamız demek sağlığımıza da kavuşmamız demektir.

Aynı şekilde hızla büyüyen şehrimiz ihtiyacına cevap vermekten çok uzak kanalizasyon şebekesi herkesin gördüğü gibi yenileniyor. Bu konuda partimizin ve Sayın Valimizin çalışmalarını katkılarını görmezden gelmek en azından vefasızlık olur.

Bir diğer eksikliğimiz Oto Gar idi. Firmaların kendi mini garımsı yerlerinden otobüslerini kaldırıyorlar. Kentimize yaraşır bir OTOGAR yapılması konusunda proje, uygulama safhasına gelmiş durumdadır.

Keza sebze ve meyve halimizde yoktur. Aynı şekilde çağdaş, esnafın ve üreticinin beklentilerine cevap verecek bir sebze halinin yapılması da son aşamaya gelmiş durumdadır. Ak Parti İl Başkanı olarak yönetimdeki arkadaşlar ile birlikte bütün bu projelerin bakanlıklarda takibini yapıp, gerekli izin ve tahsisatı aldığımız bir gerçek olarak ortadadır. Bu noktada Belediye Başkanlığını da yürüten Sayın Valimizin çalışmaları, girişimleri de takdire şayandır.

Sayın Akay Hocamız, takdir ve teslim edersiniz ki böylesi büyük meblağlara tekabül eden işlerde dedikodu olur. Meyvesi olan ağaç taşlanır misali, bize de iftira ve yakıştırmalar olmuştur. Böylesi şayialar her devirde olmuştur. Olacaktır. Biz laflara değil icraata odaklanmışızdır.

Sayın Akay Hocamız,

Bu açıklamalarımın gazetenizde, aynı köşede, aynı puntolar ile yayınlanmasını basın yasası uyarınca talep ederim. Selam ve saygılarımla.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık