AHMET TUTULMAZ İSTİFA ETTİ YA

14/11/2019

          AK Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz partinin teamülleri doğrultusunda istifa edince yerine kimin getirileceği gündeme cuk diye oturdu.

          Meğer analar ne oğullar doğurmuş da bizim haberimiz yoktur diye tevazu filan göstermeyeceğim.Zira hepsini yakından biliyor, tanıyorum.Ve telefonum bu konuda susmuyor.Gerek arkadaşlar,başkanlığı gönlünden geçirenler arıyor, gerekse ben arayıp nabız tutuyorum.

          Öyle veya böyle bu çerçevede adı geçenler -ki bunlardan bazılarının haberi bile olmayabilir- ama konuşulanlar olduğu için duyumlara göre yazıyorum.Aday kim olursa AK Parti Iğdır’da canlanır ve iktidar nimetlerinden Iğdır’a da bir iki katre düşer diye ben de karınca kararınca yorum ve telkinlerde bulunmaya çalışıyorum.

          Adı geçen, dillendirilen adayların adlarını kimseye torpil geçip öncelik tanımamak adına alfabetik sıraya göre yazıyorum:

          Ergün Aras

          Nurettin Aras

          Ömer Armağan

          Mustafa Buluş

          Bekir Can

          Ekrem Demirtekin

          Hasan Güneş

          Ali Kemal

          Mahmut Kızılkurt

          Mahmut Şek

          Ferdi Turan

          Umut Yılmaz

          Bu arkadaşları tek tek ele aldığımızda hepsi birbirinden değerli insanlar.Ve hepsi de AK Partide görev almış, yöneticilik hatta başkanlık milletvekilliği yapmış veya aday olmuş isimler.

          Yiğitlerin hepsi birbirinden merdane o nedenle çıktılar meydane. Lakin partiyi başarıya hangisi götürür.Hangisi Iğdır’ın sosyal ve iktisadi dengelerini gözetir. Ne ölçüde beşeri değil de partili davranır.İşte orada herkesin tereddütleri rezervleri vardır.Ve herkes kendine yakın gördüğü ismi empoze edip ön plana almaya çalışıyor.Benim böyle bir gailem yok.

          AK Parti’de yönetim gelenekleri oluşmuş kurumsallaşmış bir parti olduğundan kişilerin kimlik ve tutumları partiyle uyum sağlamak zorunda olduğundan başkanların bireysel bakışları çoğu kez törpülenir.Genel Merkez doğal olarak ağır basar.Ve son sözü söyler.

          Bu noktada benim şaşırdığım kimi isimlerin, şimdiden Ankara’ya gidip kulis atmaları.Yahu bunlar ne zaman haberdar oldular.Ne çabuk duyup harekete geçtiler ki Ankara’ya damatlıklarını giyip sahne almaya başladılar.Erken kalkan yol alır hesabı yani.

          Parmak ısırtıyorlar adama.CİA, SAVAK ,KGB, MOSAD, MP 16 bile bu kadar erken haber alamazken bunlar nasıl oluyor da bu gizli servisleri çatlatırcasına haberdar oluyorlar.

          Eh tatlı ve heyecanlı bir rekabet olacağa ve bana da epey malzeme çıkacağa benziyor.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir