Afetzede 388 Çiftçiye 46 Ton Buğday Tohumu Dağıtıldı

1 yıl önce
106 kez görüntülendi

Afetzede 388 Çiftçiye 46 Ton Buğday Tohumu Dağıtıldı

Afetzede 388 Çiftçiye 46 Ton Buğday Tohumu Dağıtıldı

21/10/2021

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan “İlde Afetten Zarar Gören Üreticiler İçin Bitkisel Üretimin Desteklenmesi ve Verimliliğin Arttırılması Projesi” kapsamında, İl Özel İdaresince desteklenen %60 hibe destekli Ceyhan 99 çeşit buğday tohumu dağıtımı yapıldı.

Tohum dağıtımı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Merkez yerleşkesinde ve İlçe Müdürlüklerinde gerçekleştirildi. Merkez Yerleşkesindeki dağıtıma İl Müdürü Özkan YOLCU ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ katıldılar.

İlçe Müdürlüklerinde ise İl Müdürü, İlçe Kaymakamları ve İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, Ziraat Odası Başkanları ve Muhtarların katılımı ile gerçekleşen buğday tohumu dağıtımında İl Genelinde afetten zarar gören 388 çiftçimize toplamda 46 ton buğday tohumu dağıtımı yapıldı.

İl Müdürü YOLCU yaptığı açıklamada; “%60 hibe destekli gerçekleştirdiğimiz buğday tohumu projesinde emeği geçen herkese ve projemizin gerçekleşmesinde verdikleri desteklerden ötürü İl Özel İdaresine teşekkür ediyorum. Yerel kaynaklardan destek buldukça her daim çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bol ve bereketli ürünler diliyorum” dedi.

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık