ADRESSİZ BİR YAZI:DERE GEÇİLİRKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ

1 yıl önce
305 kez görüntülendi

ADRESSİZ BİR YAZI:DERE GEÇİLİRKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ

30/03/2021

ADRESSİZ BİR YAZI:DERE GEÇİLİRKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ

Başlığı adresesiz olarak yazdım. Zira hangi kuruma hitap edeceğimi bilemedim. Sağlık Bakanlığına mı,valiliğe mi yoksa siyasilere mi? Ben yazımı yazayım. Umarım doğru adresi bulur ve önerime kulak asarlar.

Tamı tamamına bir yıldır şu pandemi bulaşı ile bütün bir dünya olduğu gibi ülkemiz ve dolayısıyla da Iğdır sağlık teşkilatı çalışanları cansiparane bir biçimde mücadele ediyorlar..

Başta valilik olmak üzere, İl Sağlık Müdürlüğü, Hastane Başhekimliği, bütün bir sağlık teşkilatı, emniyet, jandarma, zabıta bu konuda bakanlık önerilerini hayata geçirmek için denetimler yapıyor, lokal tedbirler alınıyor.

Bu çalışmaları büyük bir takdir ve şükranla izliyoruz. Zira onların gece gündüz demeden çalışmaları, özverileri, toplumun, bizlerin sağlığı içindir.

Sağlık teşkilatındaki uygulamaya göre üst düzey yöneticilerin sözleşmelerinin süreleri dolmuş. Bu nedenle de bazılarının iştihası kabarıyor. Koltuk beklentisi oluyor ve gerek siyasi ve gerekse bürokratik alanda tazyikte bulunarak bir yerlere gelmek istiyorlar.

İşte bu nedenle adressiz bir yazı dedim.

Dere geçerken at değiştirilmez.

Cephede savaş esnasında bırakın komutanı, takım liderini bile değiştirmek,muharebeyi kaybetmeye yol açar.

Sağlık Müdürü camiayı tanıyor.

Personeli tanıyor.

Iğdır’ın siyasi ve demografik dağılımını biliyor.

Bir yıldır hastalıkla mücadele ettikleri için, hastalığın seyrini, alınan tedbirlerin hangisiniden ne kadar verim alıp başarılı olduklarını ya da aksayan yönlerini biliyor

 Alınan ve alınacak tedbirleri ve uygulamaları biliyor.

Hastane başhekimi de personelini, imkanlarını, tedbir ve tedavileri bizzat sahada olması nedeniyle biliyor. Konuya hakim durumda. Bütün bir hastane çalışanlarıyla gece gündüz demeden, uykusuz çoğu kez doğru dürüst yemek bile yiyemeden,uyumadan çalışıp, çırpınıyorlar.

Bu  fedakarca çalışmaları hepimiz görüyor biliyoruz.

Şimdi bu kadroda yapılacak bir değişim, sistemin çökmesine ve bulaşık ile mücadelede zaafa yol açar.

Yeni atanacak arkadaş etrafını, kadrosunu, hastalığın seyrini öğreninceye kadar, aylar geçer ve Iğdır’a da bu çalışmalara da yazık olur.

Yapılması gereken tek şey hastalığı başımızdan def edene kadar yönetici kadronun yerinde kalmasıdır. Başta da İl Sağlık Müdürlüğü, yardımcıları ve hastane başhekimi.

Aksi bir tutum bu yöneticileri sıkıntıdan kurtarır ama savaşı kaybederiz ve olan Iğdır’a, insanlara, bizlere olur.

Aman ha AMAN!

The following two tabs change content below.
Reklam

Yorumlar

  1. emekleri hiçe sayılan dedi ki:

    sayın hocam sizi her zaman objektif ,realist bir kişi ve gazeteci olarak tanıdım biliyorum .Lakin bu yöneticilerin basiretsizliği tüm ığdırlının gündeminde ve bizzat eski bir çalışan olarak çok özür dileyerek bu şahısların sizi yanılttığını düşünüyorum ben 38 yıllık meslek hayatıma ve severek yaptığım mesleğimi işte bu liyakatsizler yüzünden bırakmak zorunda kaldım veee onlarca kişi bu yönetimde ya emekli oldu ya tayin istedi . Keşke hastane çalışanlarının arasında bir anket yapılsada gerçekler görülse :)))

    1. Akay AKTAŞ dedi ki:

      Dikkat edersen ben şu anki durum itibarı ile değişiklik doğru olmaz demişim. Dereyi geçersen at değiştirmeye kalktığında ayağın ıslanır. Benim dediğim budur. Şu an pandemi ile mücadelede onlar belli bir tecrübe kazandıkları için değiştirilmeleri doğru olmaz dedim. Yoksa başarıları konusunda bir görüş bildirmemişim. Anket meselesine gelince anketler her zaman yanıltıcı olabilir. Bürokrat atamaları zaten ankete seçime göre değil de liyakata göre yapılmalıdır. Ama o da maalesef çoktaan arka plana itildi.

Yorum Yaz

Yukarı Çık