ADALETSİZ BİR ÖLÜM İKİNCİ BİR ÖLÜMDÜR

1 yıl önce
9.731 kez görüntülendi

ADALETSİZ BİR ÖLÜM İKİNCİ BİR ÖLÜMDÜR


ADALETSİZ BİR ÖLÜM İKİNCİ BİR ÖLÜMDÜR

06/07/2021

Eğer 17 yaşındaysanız, ehliyetiniz de yoksa hiç korkmadan babanızın arabasına atlayıp sokağa çıkabilir, istediğiniz gibi hız yapabilir, hatta karşınıza çıkan 11 yaşındaki kız çocuğunu ezip geçebilir,  polis tarafından yakalandığınızda da elinizi kolunuzu sallayarak serbest kalabilirsiniz. Bu adaletsiz ve insan vicdanını isyan ettiren uygulamanın geçerliği olduğu ülke, Türkiye’dir. 

Iğdırlı ve Geloylu aşiretine mensup Atila Eyüpoğlu’nun 11 yaşındaki kızı Hülya Nur Eyüpoğlu, Ankara’nın Keçiören semtinin Aktepe bölgesinde karşıdan karşıya geçerken büyük bir hızla üzerine gelen otomobilden kendisini kurtaramaz, arabanın altında kalarak 20-30 metre sürüklenir. 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü, yanındaki arkadaşlarıyla olay yerinden kaçmak ister ama plaka tespiti yapıldığı için çok geçmeden yakalanır. Hülya Nur ağır yaralı olarak Ankara Büyükşehir Hastanesine kaldırılır, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamaz, beyin ölümünü gerçekleşir, üçüncü gün, 23 Haziran 2021 tarihinde kalp yetmezliğinden vefat eder. Hülya Nur, hastanede ölüm mücadelesi verirken 17 yaşındaki sürücünün ifadesi alınır, suçsuz bulunur, serbest bırakılır. 

Adaletin öldüğü toplumlarda her şey ölmüştür. Ölüm sessizliği ile yaşamaya devam ediyoruz. Eyüpoğlu Ailesine ve Geloylu Aşiretine başsağlığı diliyorum.

Mücahit Özden Hun

Reklam

Yorumlar

  1. Akay AKTAŞ dedi ki:

    Bu acıya can mı dayanır. Bir züppenin hava atması sonucu sönen can içimi yaktı. Her an hepimizin başına gelebilecek bir durum. Ve en çok vahim olanı da 17 yaşındadır diyerek serbest kalması.. Bunun da adı Adalet

Yorum Yaz

Yukarı Çık