8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

3 ay önce
132 kez görüntülendi

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

07/03/2021

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ.

Gönül ister ki sadece bu günde değil, 365 gün emeğe dolayısıyla kadına saygı duyulsun, yasalar koruyup kolluyarak sahip çıksın! Ne var ki, kadınıyla erkeğiyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü, amacı dışında bir festivale ve ya bayram havasına dönüştürerek, “KADIN’A ŞİDDDET VE KADIN CİNAYETLERİ’nin” gözardı edilmesine perdelenmesine izin verilmesin!

Bugün 8 Mart. Emekçi Kadınlar Günü.

Aydın’da 90 yaşındaki bir kadına cinsel çirkinlik yapan 23 yaşındaki bir genç enenmeden, c***künden asılıp topluma ibret olsun diye teşir edilmeden, Samsun’da, çocuğunun gözü önünde kocası İbrahim Z. tarafından kafası asvalta vurularak tekme tokat şiddete maruz kalan seks artığı şerefsizler enenerek, ömür boyu mahpus cezasına çarptırılmadan, 8 Mart’ı Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak kutlamanızın hiçbir anlamı yoktur.

Yeter ki, Cennet anaların ayakları altındadır diyerek, yücelttiğiniz, kutsadığınız kadınların yaşamlarını cehenneme çevirmeyin, onlar sizden kutlama değil, yaşam haklarına saygı duymanızı bekliyor!

Bugün 8 Mart. Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutladınız. Peki şiddet durdu mu? Hayır. Tam aksine daha dün, 90 yaşında bir kadın cinsel tacize uğradı.
Başka bir kadın çocuğunun gözleri önünde boşandığı kocası tarafından, kafası asvalta vurulup, tekme tokat dövüldü!
Bir başka kadın, kocası tarafından satılmak üzere saçlarından tutularak suruklendi.
Öteki kadın kayın pederi tarafından cinsel tacize uğradı!
Yine yaşlı bir kadın, iki kuzen tarafından öldürüldü! Günler sonra evinde ölü olarak bulundu. Başka bir kadın 30 yerinden bıçaklanarak öldürüldü!

Bugün 8 Mart. Kadın cinayetleri durdu mu? Hayır. Belki de kamuoyuna yansıyan cinayetlerin on kat fazlası kırsalda yaşandı ve bizler duymadık!

Ezdiğiniz, yok etmeye çalıştığınız o kadınlar, “BÜTÜN ERKEKLER” diye başladı. Ve bu söylem bir erkek olarak benim içimi acıttı! Sizler kendinizi o genelleme içerisinde görüyorsanız diyeceğim yok. Evet, “BÜTÜN ERKEKLER” diye genelleme yapılan her söylem, benim kanıma dokunurken. Devletin, Hükumetin, Yargının, Adaletin kanına dokunmuyor mu? Dokunduğunu sanmıyorum. Çünkü herşeye hüküm verecek olan bu kesimdir. Yani Yaşama ve Yürütme organlarıdır. Ama bu kesim de üç maymunu oynamaktadır. Ne görür, ne duyar, ne de gereğini yaparlar! Çünkü onların tuzu kurudur! Çünkü onların arkasında birer koruma ordusu vardır! Çünkü onlar emeklilik sonrası bile kapılarında korumalar nöbettedir! Çünkü görevlerini layıkıyla yerine getirmedikleri, getirmedikleri için, korkudan korumayla uyur, korumayla uyanırlar!

Sen, ben, o’ mu? Bizlerin canı cehenneme! Çünkü böylesi bir yaşamı hak ediyoruz! Çünkü bizler Yaşama, Yürütme ve Yargıya gereken tepkiyi gösteriyoruz! Çünkü sindirilmiş, yok sayılmıştır!

Konuyu bireyselliğe indirgemek istemiyorum. Ama çeyrek asrı geçeli çok oldu evliliğim. Birgün olsun eşimin masaya su koyduğunu hatırlamam. Kendi suyumu kendim kalkar alırım. Çay içiyorsam kendi çayımı kendim alırım. Masadan kalktığımda kendi tabağımı aldığım gibi eşimin ve çocuklarımın da tabağını alır bulaşık makinasına koyarım!

Evde yapılacak olan, temizlikten tutun, baklava böreğe kadar, hatta çamaşır asmadan ütüye kadar hayatın her alanında eşimin yanında yer almış biriyim. Ne var ki bütün bu davranışlara rağmen, yeri geldiğinde televizyonda olumsuz bir haber karşısında, eşim bile “BÜTÜN ERKEKLER” diye söze başlar.

Lütfen, erkek çocuklarınıza, ” hele teyzeme pilini göster, hele amcama pipini göster.” Diyerek İÇTİMAİ AİLE YAPISI’nı bozmayın. Çünkü Türklerde aile yapısı bu değil. Çünkü yüzyıllar öncesinde bile Türkler kadını baştacı yapmış, “HAN’ım” demiştir! O bağnaz ırkla yolumuz kesiştiği güne lanet olsun ki, Güzide Türk töresini ve ahlakını yok etti!

Devlete çağrımdır; Ya 8 MART’I DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ Olarak kutlamayın. Ya da, yasalarla onların yaşam hakkını güvence altına alın! Kadına şiddeti durdurun artık!

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.

Efkan Ötgün

Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık