Av.Ahmet Tutulmaz “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Dolayısıyla Basına Kahvaltı Verdi

3 hafta önce
125 kez görüntülendi

Av.Ahmet Tutulmaz “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Dolayısıyla Basına Kahvaltı Verdi

Av.Ahmet Tutulmaz “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Dolayısıyla Basına Kahvaltı Verdi

09/01/2023

Ak Parti Geçmiş dönem Milletvekili Adayı Av. Ahmet Tutulmaz,  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle düzenlenen kahvaltı programında ilimizde görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile bir araya geldi.
Günün anlam ve önemini belirten   Tutulmaz; “Bugün  Basın çalışanlarının haklarını düzenleyen Basın İş Kanunu’nun 10 Ocak 1961 yılından yürürlüğe girmesi dolayısıyla kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü olması dolayısıyla bir araya geldik.
Tüm gazetecilerimizin 10 Ocak çalışan Gazeteciler gününü tebrik ediyorum, programımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum. Hepimizin amacı, görev yaptığımız şehre ve bu şehrin insanlarına hizmet etmektir.
Ben tekrar katıldığınız için teşekkür ediyorum. Bu güzel anlamlı günde gazetecilerimizin  gününü tebrik ediyor, görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.
Basın mensuplarının milletvekili adayı olacak mısınız sorusuna ise, Evet, muhtarlar gününde ilk açıklayanlardan biriyim. Muhtarlarımızdan bu konu hakkında büyük destek aldım. Partimizde teveccüh gösterirse aday olacağım. Partimiz köklü ve güçlü partidir. İlerleyen dönemlerde de bir çok aday olacaktır.”dedi.Ben bu partide 18 yıl çalıştım.Bu nedenle partim kimi aday gösterirse elbette onun için çalışacağım.Partimize bir çok aday adayının başvurması ise partimize olan rağbeti gösterir.Çok adayın olması zaafiyet yaratmaz tersine gücümüzü artırır.
Bir partilinin eleştirilere açık olması gerekir.Bu konuda Akay Hocam en tipik örnektir.Benim hakkımda defalarca olumsuz sert eleştiriler içeren yazılar yazdı.Ama ben ne adliyeye gittim ne tekzip gönderdim.Zira siyasiler gazetecilerin eleştirilerine tahammüllü olmak zorundadır.Bu konuda yargıtayın içtihatları vardır.Akay Hoca ben AK Parti İl Başkanlığından ayrıldığım gün bu konuda çok güzel bir konuşma yaptı.Benim ne kadar tahammülperver birisi olduğumu söyledi.Öyle olmamız gerekir.
 Av.Ahmet Tutulmaz bu konuşmayı yaparken ben  yanında oturmuştum.Heyecansız,tok ve net bir ses tonu ile konuşma yaptı.Ne kelimeleeri yuvarladı ne cümleleri tekrarladı.Sağlam bir mantık örgüsü ile diyeceğini dedi.Konuuşması bittikten sonra kendisini kutladım.O da.Kimin öğrencisiyiz diye bana atıfta bulundu.
Program hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.
Reklam

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık