25/07/2020

  Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı nedeni ile Bakanlığımızca yapılan 2020 Yılı Kurban Rehberi yayımlandı. Yayımlanan 2020 Yılı Kurban Rehberi ile ilgili olarak, İl Müdürü Özkan YOLCU açıklamalarda bulundu. 

   İl Müdürü Özkan YOLCU yaptığı açıklamada; “Bakanlıklar Arası Kurban Hizmetleri Kurulu katkılarıyla hazırlanan 2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğ 26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu tebliğ ve alınan kararlar doğrultusunda hareket edilmesi kurban kesecek vatandaşlarımızın her açıdan faydasına olacaktır. Günümüz koşulları da dikkate alındığında hijyen kurallarına uymak vazgeçilmezimiz olmalıdır. Havaların aşırı sıcaklığı kesimler sonrası etlerin bozulmadan korunması konusunda yapılan uyarılara uyulması, korona virüs tedbirleri konusunda da alınan önlemlere uyulması kendi ailemizin ve dolayısı ile toplumumuzun sağlığı açısından önem arz etmektedir” dedi.
            Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı temsilcilerinden oluşan Bakanlıklar Arası Kurban Hizmetleri Kurulu katkılarıyla hazırlanan 2020 Yılı Kurban Hizmetlerinin Uygulanmasına Dair Tebliğe https://www.tarimorman.gov.tr/Duyuru/1177/2020-Yili-Kurban-Rehberi linkten ulaşabilirsiniz

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir