28/12/2019

  BU SORULARIN CEVABINI BULABİLİR MİSİNİZ

Gökyüzü Geceleri niçin karanlıktır. Mademki uzayda sonsuz sayıda yıldız vardır. Yıldızların her biri de bir güneştir. O halde onların yaydığı ışık ile gökyüzünün gündüzden daha aydınlık olması gerekmez mi?

Bisikletle hareket halindesiniz. Dolayısıyla bisikletin hareketi için bir enerji harcıyorsunuz. Aniden firen yapıp durdunuz.Sizin harcadığınız o kinetik enerjiye ne olur

Tanrı kaldıramayacağı ağırlıkta bir taş yaratabilir mi. Taşı yaratıp ta kaldıramazsa mutlak hakimiyeti ne olur. Yaratamazsa yaratma gücü sorgulanmaz mı? Ne dersiniz.

Bütün cisimler nesneler ısıtıldığında genleşir, donduğunda daralır. Su ise bunun tam tersidir. Niçin acaba. Su donduğu zaman genişlemeseydi ne olurdu ki. Dışarıya kışın koyacağımız testi şişeler içindeki su dondu diye parçalanmazdı.

Gece yatarken üşüdüğümüzde niçin büzüşürüz. Veya sıcakta niçin yayılarak oturur yatarız.

Bir cisim bir metre yüksekten aşağı düşünce ağırlığının iki katına ulaşır. Yağan yağmur damlaları 600 metre civarında bir yükseklikten düştüklerine göre ağırlıklarıınn bilmem kaç katına varmaları gerekir. Ve durumda bütün canlıları ağaçları bitkileri parçalamaları gerekir. Ama öyle olmaz. Niçin.

Bir dalda 5 kuş vardır. Avcı tüfeğini ateşler. İki kuşu vurur.Geriye kaç kuş kalır.

Uzaya, aya gönderilen füzeler niçin doğru bir rota izlemeyip eğilir ve yatık olarak giderler

Yılın kaç ayında 30 gün vardır

Bir bardak soğuk su mu ağırdır,sıcak su mu?

Uzadıkca kısalan şey nedir

Köpeklerin girmesi yasaktır tabelası asılı olan bir bahçeye köpek girmiş. Neden

Bazı aylar 30 bazı aylar 31 gündür. Peki kaç ayda 28 gün vardır

Sadece bir tek kibritiniz var, içinde bir gaz lambası, bir gaz sobası, ve bir de mum bulunan karanlık ve soğuk bir odaya girdiniz… Önce hangisini yakarsınız

Adamın biri dikdörtgen biçiminde ve her cephesi güney manzaralı bir ev inşa ediyor. Evi kocaman bir ayı ziyaret ederse bu ayı ne renk olur?

Iğdırd’an hareket eden 43 yolculu bir otobüs kullanıyorsunuz. Erzurum’da 7 yolcu binip, 5 yolcu indi. Sivas’da 8 yolcu indi, yolcu tuvalete gidip geldi ve 4 yeni yolcu bindi. 16 saat sonra Ankara’ya vardığınızda şoförün adı neydi?

Topkapı’ya giderken yolda yedi karısı olan bir adamla tanıştım. Her kadın yedi çanta taşıyordu. Her çantada da yedi kedi vardı. Her kedinin de yedi yavrusu vardı. Kedi yavruları kediler çantalar kadınlar – Toplam kaç kişi Topkapı’ya gidiyordur ?

Bir koşuya katılmışsın. İkinciyi sollarsan kaçıncı sıraya geçmiş olursun.

Bu koşuda en sonuncuyu sollayan kaçıncı olur

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir