BUNLAR DIŞ GÜÇLERİN OYUNU

1 ay önce
364 kez görüntülendi

BUNLAR DIŞ GÜÇLERİN OYUNU

BUNLAR DIŞ GÜÇLERİN OYUNU

28/11/2021

12 MART 1971 Askeri Muhtıra verilmiş. Demirel hükümeti istifa etmiş. Nihat Erim hükümeti kurmuş. BALYOZ HAREKATI ile bütün devrimci, ilerici, demokrat, çağdaş kesimlerin üzerine kabus gibi çökülmüş.

Bu anayasa’1961 (Anayasası) lükstür diyerek rafa kaldırılmış.

DEV-GENÇ, hükümet ve militer güçler ile silahlı çatışmalara girmiş. Karanlık ve zor günler.Ziver Bey köşkünde sorgulananlar ise anadan doğduklarına pişman edilmiş.

Üniversite gençliği balık istifi gibi hapisanelere yığılmış. Bir yatakta iki üç kişi nöbetle uyumaya çalışıyoruz.

Sıkıyönetimin uzatılması parlamentoya gelince, hükümet ve onu destekleyen Adalet Partisi-Güven Partisi sözcüleri hep aynı nakaratı tekrarlıyorlar:

 

Türkıya’ın jeo politik ve jeo stratejik önemine binaen, örfi idarenin (sıkıyönetim) üç ay daha uzatılması zarureti vardır.Kökleri dışarıda olan bu mihraklar dağıtılıncaya ve DIŞ GÜÇLERİN vatanımız üzerindeki melun emellerini boşa çıkarmak için…

Her görüşme öncesi de bir örgüt deşifre ediliyor, dağıtılıyor ve sıkıyönetimin uzatılmasına gerekçe oluyordu.

         Mamak Askeri Cezaevi Dış –B koğuşunda zorunlu ikamete tutulanlar arasındayım.

Örgüt mensupları diye bir evin önünden geçenleri toplayıp getiriyorlar. Hele bir seferinde ünlü bir pavyonun şovmenlerini, komilerini getirmişlerdi. Siyah Lale örgütü mensuplarıdır diye.

Ne üyelerdi ama. Evlere pardon mapusane damlarına şenlik. Üç gün koğuşta kaldılar. Bu üç gün içerisinde şovmenlik ve maskaralıkları ile bize hayli eğlenceli saatler yaşattılar.Sıkıyönetimin uzatılması meclisten geçer geçmez bunları hemen bıraktılar.

Yani biz bu DIŞ GÜÇLER filan edebiyatının yeni olmadığını iyi biliriz. Hani Reis hep der ya: Biz bunların Cemazi- yül Evvelini biliriz. Ben de geçmişi bilenlerdenim. İnternette dolaşan aşağıdaki ALINTI DIŞGÜÇLER edebiyatının ne kadar haklı(!) olduğunu ortaya koymaktadır,

 

 • LONDRA FAİZ LOBİSİ Mİ KASADA PARA YOKKEN GİDİN AHLAT’A, VAN GÖLÜ KIYISINA, MARMARİS E SARAY YAPIN DİYOR ? 
 • DIŞ GÜÇLER Mİ GİDİN KAMU BANKALARININ YÖNETİMİNE GÜREŞÇİ, TÜBİTAK’IN BAŞINA HAYVANAT BAHÇESİ MÜDÜRÜ ATAYIN DİYOR ?

 

 • KÜRESEL SERMEYE Mİ BÜTÜN OKULLARI KATMA DEĞER ÜRETMESİ MÜMKÜN OLMAYAN İMAM HATİPLERE ÇEVİRİYOR? 
 • MUHALEFET Mİ FAİZLERİ DÜŞÜK TUTUP TL DEN KAÇIŞI HIZLANDIRIYOR, MERKEZ BANKASI REZERVLERİNİ BOŞALTIYOR? 
 • ISRAİL Mİ DAHA UCUZA MAL EDİLMESİ MÜMKÜN OLAN BÜYÜK YATIRIMLARI, KOMİSYON KARŞILIĞI AYNI ŞİRKETLERE VERDİRİP HAZİNE VE LONDRA MAHKEMESİ GARANTİSİ VERDİRİYOR ? 
 • BEŞ KAT FAZLA MALİYETLE ŞEHİR HASTANELERİNİ YAPTIRIP HAZİNE VE HASTA GARANTİSİ VERDİREN TAPINAK ŞÖVALYELERİ Mİ ? 
 • CUMA GÜNÜ SADECE 34 KİŞİNİN GİTTİĞİ ÇAMLICA CAMİİNİ 100 MİLYONA, TEPEYE ÇIKACAK YOLU 30 MİLYONA YAPTIRAN VATİKAN VE PAPA MI ? 
 • OHA DEDİĞİMİZ HABERLER DIŞINDA HABER ALMA HAKKIMIZI ENGELLEYEN FRANSA BAŞKANI MACRON MU ? 
 • KAMU HARCAMALARINI VATANDAŞ VE MECLİS ADINA DENETLEYEN SAYIŞTAY İN ÇALIŞMASINI VE RAPORLARINI GÖRMEMİZİ ENGELLEYEN ALMANYA BAŞBAKANI MERKEL Mİ ? 
 • BANKALARI ZARAR ETTİREN VATANDAŞ MI ? 
 • ÜNİVERSİTELERE, KAMU KURUMLARINA EŞİNİZİ, DOSTUNUZU, KRİTİKLERİ, MACERACILARI DOLDURUN, VASIFLI OLUP OLMADIKLARINA BAKMAYIN DİYEN ÜST AKIL MI ? 
 • ÜLKEDEKİ ENFLASYONU % 12 CİVARI İLAN EDEN, GELİŞMİŞLİĞİ BUZDOLABI SATIŞI ÜZERİNDEN ANLAMAMIZI İSTEYEN TÜİK’ İ YÖNETEN MOSSAD MI? 
 • YASAMA YÜRÜTME VE YARGIYI TEK MERKEZE BAĞLAYAN İNGİLİZLER Mİ ? 

BU ÖRNEKLER SAYFALARCA UZAR SİZ DE BİLİYORSUNUZ .

HÂLÂ AYASOFYAYI CAMİ YAPTIK, KRİPTO HOCAYI MİNBERE KILIÇLA ÇIKARTTIK, HRİSTİYAN ÂLEMİ DELİRDİ, BİZİ KISKANIYORLAR, OPERASYON VAR DİYORSANIZ, 

A HABER VE UYDURULMUŞ TARİH DİZİLERİ İZLEMEYE DEVAM EDİN. 

SİZ; “BİZİ KISKANANLAR ÇATLASIN!”  “DÜNYA TÜRKİYE’Yİ KISKANIYOR!” DİYE DURUN, DÜNYA SİZE GÜLÜYOR ! 

EMİN OLUN MEDENÎ DÜNYANIN UMURUNDA BİLE DEĞİLSİNİZ.

Aşağıdaki iki sekme aşağıdaki içeriği değiştirir.

Akay AKTAŞTarafından gönderilen en son gönderiler

Reklam

Yorumlar

 1. İbrahim şek dedi ki:

  1850 lerde yapılan Kırım harbi nedeniyle zafiylayan hazineyi doldurmak için İlk dafa İngiltere’den alınan tonlarca altın ile Beylerbeyi ve Dolmabahçe yıldız saray lari yapılması Osmanlı’nın sonunu getirdi
  Bu seferde Reis imiz İngiltere bankerlerinden yüksek faizle aldığı kredileri saraylar ve saltanat sevdası uğruna çarçur edince mecburen fatura dış güçler denilen hayalî oluşumlara kesildi

Yorum Yaz


Yukarı Çık