16/07/2020

Iğdır’da 15 Temmuz şehitleri anısına fidan dikildiIğdır Valiliği ve Iğdır Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz 2016 Demokrasi şehitleri hatıra ormanında gerçekleşen etkinlikte çam fidanları toprakla buluşturuldu.  Programa Iğdır  Iğdır Valisi ve Belediye Başkan vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim  Cumhuriyet başsavcısı Oğuz Şükrü Ener , kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.       Program; Iğdır Orman Müdürlüğü tarafından temin edilen fidanların dikilip, can suyu verilmesi  ile sona erdi.Orman Müdürü Taner Tazegün 200’e yakın fidan dikimi gerçekleştirildiğini söyledi.     

   Fidan dikim programına katılan vatandaşlardan Ali Arslan, ve Seyyat Karadağ “Hain FETÖ  darbe girişimini bir daha kınıyoruz.şehitlerimize Allah rahmet eylesin  gazilerimizi büyük bir saygı ile anıyoruz.Allah fetöye lanet etsin. Dediler.
15 Temmuz Şehitleri Iğdır dernek başkanı Kamber Güzelkaya’da “Bugün Fetö terör örgütü ve etkisine almış oldukları unsurlarıyla birlikte şehit kanlarıyla vatanımızda darbe girişimi yapılmış halkın iradesiyle püskürtülmüştür. Bu vatan için her zaman canımızı vermeye hazırız .Hain darbe girişimi esnasında vatanımızı kurtaran şehitlerimizi anmak, onları unutmamak ve unutturmamak için buradayız. 250 şehidimizin anısına, fidanın dikimini gerçekleştirdik. Dileğimiz şudurki birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Bir daha böyle musibetleri Rabbim yaşatmasın.“şeklinde konuştu.

 

Benzer Haberler

0 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir